سنسور چشمی درب

 

سنسور چشمی درب های اتوماتیک

 

چشمی یا فتوسل درب اتوماتیک یکی از اجزاهای اصلی پک درب اتوماتیک است که در بسته به مدل درب اتواتیک وظایف گوناگون دارند. در سیستمهای جک پارکینگی، وظیفه جلوگیری از  برخورد درب پارکینگ  به خودرو ، انسان و یا هر شیئی که در مسیر بسته شدن درب میباشد را دارد. فتوسل ها به صورت جفتی  وجود دارد و آنها می بایست در ارتقاع 25 تا 60 سانتیمتری از سطح زمین روی دیوارهای جانبی درب پارکینگ نصب گردد.

وقتی چشمی درب و  جک پارکینگی روبروی هم قرار میگیرند یکه خط نامرئی به وجود می آورد تا در هنگام باز بودن درب اگر این خط نامرئی قطع شود اجازه بسته شدن درب را ندهد و با این عمل از آسیب دیدن خودرو و یا نفر جلوگیری نماید. حال اگر موقع بسته شدن درب هر چیزی باعث شود که این خط قطع شود، عمل بسته شدن درب متوقف می شود و درب شروع به باز شدن مینماید.

 

علت خرابی چشمی درب

 

خرابی فتوسل میتواند به علل گوناگونی که در پایین به آنها اشاره میکنیم اتفاق بیفتد. بهترین راه متوجه شدن خرابی فتوسل این است که دست خود را از جلو آن بالا و پایین کنید تا مسیر دید آن را قطع و وصل نمایید، اگر صدای تیک تیک مربوط به قطع و وصل شدن رله شنیده نشود مشکل از آن می باشد.

  • نفوذ آب: علت اصلی اکثر خرابی ها نفوذ آب درون فتوسل می باشد که به علت عدم آب بندی مناسب و یا کیفیت پایین Eye lid درب اتوماتیک اتفاق بیفتد. در این حالت به مدار چشمی ها آسیب جدی رسیده و
  • Eye lid قابل تعمیر نمی باشد و می بایست تعویض گردد.
  • کثیف شدن چشمی درب: علت بعدی می تواند به کثیف شدن درب و لنز مرتبط باشد. به این صورت که ممکن است درب باز شود و بسته نشود و یا گاهی درب به خوبی عمل کند و چند لحظه بعد در بسته نشود. برای رفع این مشکل می توان درب رویی آن را جدا کرد و با آب گرم و حتی مواد شوینده آن را کاملا شست و سپس کامل خشک کرد و دوباره سر جای خود نصب نمود.
  • قطع شدن سیم: گاهی اوقات به علت هرز بودن پیچ سوکت یا شکسته شدن سیم ممکن است آن  کار نکند. در این حالت می بایست آن را باز کرده و اگر قطع شدن سیم از داخل آن باشد آن را دوباره وصل کرد.
  • شکسته شدن چشمی درب: در بسیاری از مواقع با شکسته شدن چشمی درب جک پارکینگی درب از کار می افتد. شکستن در این حالت نیز باید کاملا عوض شود. البته اگر شکستگی آن فقط قاب رویی آن  باشد میتوانید با تماس با ما (ایمن برتر ایران) قاب استوک فتوسل با هزینه اندک تهیه نمایید.
  • اتمام عمر مفید : دیگر علت خرابی گاهی هیچکدام از موارد بالا نیست؛ بلکه عمر مفید چشمی درب ها به پایان رسیده است و باید تعویض شوندتوسط عمر مفید آن بسته به نوع، برند، موقعیت و شرایط آب وهوایی و میزان استفاده متغیر میباشند.

 

 

 سایت ما imenbartariran.ir مراجعه فرمایید شرکت ایمن برتر ایران بصورت 24 ساعته آماده کمک و پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان می باشد.گروه ایمن برتر ایران پیشرو در  نصب جک پارکینگی ، تعمیر جک پارکینگی ، جک درب پارکینگی ، جک درب پارکینگ ،  درب پارکینگ ، درب اتوماتیک ، نصب موتور ریلی ، تعمیر موتور ریلی ، قفل برقی ، نصب قفل برقی ، تعمیر قفل برقی ، تعمیر کرکره برقی ، درب پارکینگ ریموت دار ، درب ریموتی ، تعمیر درب ریموتی ، نصب درب ریموتی ، جک پارکینگی ، نصب فلاشر ، تعمیر فلاشر ، چشمی درب  ، درب برقی ، تعمیر درب برقی، نصب درب برقی ، درب اتوماتیک ، نصب درب اتوماتیک ، تعمیر درب اتوماتیک ، در ایران می باشد. برای تماس با ما می توانید از قسمت های تماس در وب سایت ما اقدام نمایید